پیست اسکی دربندسر از معدود پیست های خصوصی اسکی در ایران است.

دربندسر روستایی در حدود ۶۰ کیلومتری شهر تهران است. در سال ۱۳۶۱، با مساعدت اهالی روستاهای شمشک و دربندسر و پیشکسوتان ورزش اسکی، این پیست راه اندازی شد.

پیست اسکی دربندسر، حدود پنج دقیقه با پیست اسکی شمشک و حدود پانزده دقیقه با پیست اسکی دیزین فاصله دارد.

این پیست، تنها پیست اسکی ایران است که دارای دستگاه بالابر (تله سیژ) چهار نفره است. ضمن اینکه یک دستگاه تله کابین ۱۲ نفره نیز برای این پیست خریداری شده و از ابتدای سال ۱۳۹۰ نصب آن آغاز می شود.

سایر دستگاههای تله کابین موجود در ایران حداکثر ۶ نفره می باشند.

به دلیل وجود دستگاههای بالابر متعدد زمان انتظار اسکی بازان برای سوار شدن بر دستگهای بالابر به مراتب کمتر از سایر پیست ها است.

از امکانات دیگر پیست یک دستگاه تله سیژ دو نفره، یک دستگاه تله اسکی، در پیست مبتدی و یک دستگاه تله اسکی از اواسط پیست تا قله است.

به غیر از اسکی بازان، علاقه مندان به طبیعت نیز، همه روزه می توانند در  پیست دربندسر  حضور یافته و ضمن استفاده از دستگاه های بالابر، از طبیعت زیبای زمستانی لذت ببرند.

فصل اسکی در ایران، معمولا از اواسط آذر ماه شروع و تا نوروز ادامه دارد. می توانم این مژده را به دوستداران برف و اسکی بدهم که پیست اسکی دربندسر برای اولین در ایران، اقدام به خریدن دستگاه برف ساز کرده که از اوایل سال ۱۳۹۰ نصب آن شروع می شود و پاییز سال آینده، هنگامی که دمای هوا به حدی برسد که آب یخ بزند، دستگاه می تواند شروع به کار کرده و برف مصنوعی بسازد. طبق شنیده های من برف مصنوعی و طبیعی از دید اسکی بازان قابل تشخیص نیست و از کیفیت نسبتا یکسانی برخوردار هستند.

امیدوارم در یک ماه باقیمانده بتوانید حداقل یک روز، در پیست اسکی دربندسر حضور یافته و از امکانات آنجا استفاده کنید.

پ.ن.۱. اگر قصد سفر به آن منطقه را داشتید، حتما لوازم شخصی از جمله دستکش، عینک آفتابی، کفش اسکی یا کفش کوه، باتون و همچنین تجهیزات لازم برای وسیله ی نقلیه از جمله زنجیر چرخ و یخ شکن، به همراه داشته باشید.

پ.ن.۲. در مسیر پیست اسکی دربندسر یک پمپ بنزین در فشم، و یک پمپ بنزین سیار در حوالی رودک موجود است.

پ.ن.۳. در پیست اسکی دربندسر دو رستوران، یکی در پایین و دیگری در قله وجود دارد. در طول مسیر تهران تا پیست هم رستورانهای متعددی وجود دارد که بهتر است قبل از مراجعه به آنها از افراد مطلع، کیفیت انها را جویا شوید.

پ.ن.۴ اطلاعات هواشناسی درباره ی پیست اسکی دربندسر را می توانید با مراجعه به آدرس زیر مشاهده کنید:

http://www.snow-forecast.com/resorts/Darbandsar/6day/mid

پ.ن.۵ اطلاعات بیشتری در رابطه با دستگاه برف ساز در آدرس زیر موجود است:

http://raghse-barf.blogfa.com/88042.aspx

پ.ن. ۶ شماره ی روابط عمومی پیست دربندسر:   ۲۶۵۲۵۲۶۴   بدون نیاز به گرفتن کد

پ.ن ۷ 

ورودیه ی پیست برای افرادی که قصد اسکی کردن ندارند ۳۰۰۰ تومان است که در صورت تمایل به استفاده از دستگاه بالابر باید ۳۰۰۰ تومان دیگر نیز پرداخت کنند.

ورودیه ی پیست برای اسکی بازان غیر بومی، روزی ۲۵۰۰۰ تومان است که در صورت تمایل می توانند کارت فصلی به مبلغ ۲۵۰۰۰۰ تومان خریداری کنند و با همان کارت تمام فصل، از امکانات پیست استفاده کنند.

اهالی شمشک، دربندسر، درود و جیرود، می توانند کارت فصلی را به قیمت ۵۰۰۰۰ تومان و اهالی سایر روستاهای رودبار قصران، می توانند کارت فصلی را به قیمت ۱۲۵۰۰۰ تومان خریداری کنند.

+ نوشته شده توسط بهار در جمعه بیست و نهم بهمن ۱۳۸۹ و ساعت 13:32 |